Call Us: +90 212 591 82 62 Email: lakehavuz@lakehavuz.com.tr
Twitter
Facebook
Hakkımızda You are here: Home - Hakkımızda

Hizmetlerimiz

Havuz Yapımı
Havuz Yenileme
Havuz Bakımı

Hakkımızda

Lake Havuz 1989 yılında Amerika Emperial Havuzun Türkiye temsilcisi olarak kuruldu.Teknik makine ve uygulama, tecrübe Long Island NY’de 400 havuz yapımından sonra Türkiye’ye aktarılmıştır.

Shotcrete Nedir?

En açık tanımlama Amerikan Concrete Enstütüsünden yapıldı.Bu enstütü konuyla ilgili teknik gruplar kurmuş ve şartnameler yayınlamıştır.Shotcrete, işin gereğine göre inceli kalınlı karışımlar belirlenip basınçlı hava yoluyla yüksek hızda belirli yüzeye hortumdan geçirilerek atılır.

1900’lü yıllarda Cari AKELEY ünlü bir avcı ve doğa bilim uzmanıdır. Büyük hayvanların bire bir ölçüde heykellerini sıvı harçtan yapmak için yeni bir yöntem yaratmış iskeletleri demirden üstünü elek teliyle kapatmış hava ve harcı, hazırladığı iskeletlerin Üzerine püskürtmüştür.
AKELEY metodu ile hortumdaki kuru maddeler hava ile sıkıştırılarak iskeletlere vurulduğundan, yeterli su ile Islatmak sonuçta güçlü ince ve sağlam bir kabuk çıkartmış ve çok zaman kazandırmıştır.
Bu malzeme, yani kum ve çimento aynı zamanda bozulmuş, dökülmüş betonların yeniden güçlendirilmesi için mükemmel bir teknik olarak kullanılmıştır.
1911 yılında patent alınmış ve ismi “Cement Gun” olarak kaydedilmiştir. 1915 yılında bir iş adamı para ödeyerek bu hakları almıştır. Cement Gun Company kurulmuş, hem makineler üretmiş hem de Gunite inşaat işleri yapmış sonra 1971 yılında bir şirket almış ALLENTOWN PNEUMATIC GUNINC olmuştur. 1950 yılına kadar bütün Shotcrete işlemlerinde basınç tankları kullanılmıştır. Kum uygulama için o yıllarda kendi etrafında dönebilen hortum üretilmiştir. Günümüzde, bu iki makinenin değişik versiyonları kullanılmaktadır.

Lake Havuz & Spa, gunite beton sistemiyle villa ve konutlar için uygulamış olduğu betonarme havuzları hiç bir havuz üreticisinin sunmadığı alternatif mimari projeler ve kapsamlı servis ağı ile müşterilerine sunmaktadır. 1989 yılından bu yana yapmış olduğu 350’nin üzerinde villa ve konut havuzuyla aqua parklarda yaşamış olduğunuz konforu, deneyimli ve tecrübeli calışma kadrosuyla hizmetinize sunmaktadır.

karolaj klasik mobilya toptan kuruyemiş istanbul electric sliding step lambiri kahramanmaraş otelleri ithal duvar kağıdı duktil boru hazır ofis> izmir web tasarım izmir web tasarım seramik kaplama yat acentesi motor sarımı döşemelik kumaş imalatı tuz malatya oto kiralama regülatör firma rehberleri erdek oto kurtarma ankara sürücü kursu luxury womens fashion sac varil özsoy sigorta soğutma kuleleri IBC karşıyaka satılık daire huzurevi hissedilebilir yüzey kır düğünleri ingilizce kursları izmirmalatya araç kiralamaelazığ oto kiralama